आज एकैचोटी १४ सय भन्दा बढी संक्रमित निको भए, ५२२ नयाँ थपिए

बुधबार नेपालमा थप ५ सय २२ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा जागेश्वर गौतमले वितेको २४ घन्टामा देशभर रहेका २२ वटा प्रयोगशालामा ४ हजार ८ सय ८६ जनाको नमूना परीक्षण गर्दा ५ सय २२ जनामा कोरोना पोजेटिभ देखिएको पुष्टि गरे । योसँगै नेपालमा कोरोना संक्रमण भएका व्यक्तिको संख्या १४ हजार ८३ पुगेको छ ।

त्यस्तै विगत २४ घन्टा १ हजार ४ सय ४१ जना निको भएका छन् । अहिलेसम्म निको हुनेको संख्या ४ हजार ६ सय ५६ पुगेको छ । मन्त्रालयको नियमित प्रेस ब्रिफिङ्गमा गौतमले १ हजार निको भएका व्यक्तिहरुको विवरण आउन बाँकी रहेको अर्थात महिला र पुरुष छुटिन बाँकी रहेको स्पष्ट पारे ।

अहिलेसम्ममा एकैदिन निको हुनेको यो संख्या सर्वाधिक हो ।

नेपालमा अहिलेसम्म २ लाख ३३ हजार २ सय २७ जनाको पीसीआर विधिबाट कोरोना परिक्षण गरिएको छ ।

सरकारले दैनिक १० हजारको दरमा कोरोना परिक्षण गर्ने बताएता पनि हिजो मंगलबार देखि दैनिक ५ हजार भन्दा कम परीक्षण भएको भैरहेको छ । केही समयअगाडी दैनिक ७ हजारसम्म गरिएको नमूना परिक्षण अहिले आएर तल झरेको छ ।

प्रकाशित मिति July 1, 2020

प्रतिकृया दिनुहोस