राजालाई सिंहासनमा राखेर श्रीपेच पहिर्‍याएपछि मात्र विवाह गरेर घरजम गर्ने अठोट

देशका विभिन्न ठूला शहरहरूमा राजतन्त्र पुनर्स्थापनाको माग गर्दै भब्य मोटरसाइकल र्‍याली हुन थालेपछि राजाका नाममा राजनीति गर्दै आएको राप्रपाका नेताहरूमा छटपटी बढेको पाइएको छ ।

वीर गोर्खाली अभियानको नाममा हुने गरेको र्‍याली कसको नेतृत्व र लगानीमा भइरहेको हो भन्ने जानकारी पाउन न प्रशासनले सकेको छ न राजाका निकटवर्तीहरू तथा राजाबाट विगतमा लाभ प्राप्त गर्दै आएकाहरूले नै यसको भेउ पाउन सकेका छन् ।

तर भब्य र्‍यालीको क्रेडिट (जश) लिने होडबाजी भने श्रीषशमशेर राणादेखि वर्तमान सङ्घीय, गणतान्त्रिक, जातिवादी तथा धर्मनिरपेक्ष संविधानलाई विश्वकै उत्कृष्ट दाबी गर्ने तत्कालिक परराष्ट्रमन्त्री कमल थापासम्मले प्रयास गरिरहेका छन् ।

मोटरसाइकल र्‍यालीहरूमा मानिसको सहभागिता बढ्न थालेपछि संस्थापन पक्ष सचेत भएको छ र गृहमन्त्रालयले कडा निगरानी राख्न प्रहरी प्रशासनलाई निर्देशन दिएको छ।

गत कात्तिक १७ गते बुटवलमा आयोजित र्‍यालीमा मानिसहरूको ब्यापक सहभागिता भएपछि देशैभरि त्यसको तरङ्ग पैदा भएको छ । त्यसपछि कात्तिक २२ गते वीरगञ्ज, २७ गते विराटनगर, मङ्सिर १० गते पोखरा र १४ गते हेटौँडा तथा नेपालगञ्जमा आयोजित र्‍यालीमा पनि मानिसहरूको ब्यापक सहभागिता थियो ।

वीर गोर्खाली अभियानका नाममा भइरहेका कार्यक्रमहरूमा पछिल्लो समय शिव सेना, शाही शक्ति आदि नामका समूहले पनि आफ्नो उपस्थिति जनाउने गरेको पाइएको छ। तर यी कार्यक्रमहरूमा एटीएफ नेपाल नामक सङ्गठनको प्रमुख र नेतृत्वदायी भूमिका रहेको छ, जसको संयोजक सन्तोष राजावादी (सिलवाल) रहेका छन्। यो खबर घटना र विचारमा छ।

प्रकाशित मिति December 5, 2020

प्रतिकृया दिनुहोस