नेपालमै सबै भन्दा राम्रो र सफा अक्षर लेख्ने..,को हुन ती नेपाली बालिका हेर्नुस…

नेपाल मै सवै भन्दा राम्रो र सफा अक्षर लेख्ने..,यिनी हुन् सबिना मगर। कम्पुटर*ले प्रिन्ट गरे जस्तो उत्कृस्ट अक्षर लेख्ने क्षमता भएकी नेपाली बालिका। अक्षर त हर कोहि लेख्छन तर कम्प्युटर*को जस्तो एकनास र उत्कृस्ट लेखन गर्न सक्ने मानिस बिरालै भेटिन्छन। यी बालिका*को अक्षर देख्दा हर कोहि मोहित हुने गर्छ।

अक्षर पनि यति राम्रो छ कि हेर्ने जो कोहि पनि यस्तो अक्षर लेख्ने क्षमता ममा भै दिए हुन्थ्यो भन्ने कल्पना गर्छन उनि जति राम्रो लेख्छिन तेती नै राम्रो गीत पनि गाउछिन अहिले सबिना मगर समता स्कुल मा अध्ययन गरिरहेकी छिन। सुरु देखिने आफ्नो अक्षर राम्रो नभएपनि पछि आफ्नो अक्षर राम्रो बनाउन निकै मेहेनेत गरेको बताइन।

सकेको बढी निरन्तर लेखि*रहने गरेको कारण र राम्रो बनाउने आफ्नो प्रयास का कारण यस्तो सम्भब भएको बताउचिन आफुले किताब मा भएको अक्षर अनुसार हेरेर जस्ताको तस्तै बनाउने प्रयास गरेर सम्भब भएको सबिना बताइन। कम्जोर आर्थिक अबस्थाका कारण अहिले उनि समता स्कुल मा पढी*रहेको बताउछिन। प्रतिभा हरेक मानिस*मा हुन्छ तेस्लाई खोज्नु पर्छ भन्ने यी नानीले साबित गरिदिएका छन्। किताबमा लेखिने धेरै हालको लिपिमा उनि लेखेर सिक्ने प्रयास गरेर सफल भएको उनि बताउछिन

प्रकाशित मिति December 13, 2019

प्रतिकृया दिनुहोस