पिठ्युँमा जनावरको सिङ उम्रिएको ठानेर अस्पताल पुगे, डाक्टरले गरे डरलाग्दो खुलासा

सूचना दैनिक
बिहिबार, माघ ९, २०७६

काठमाडौं। बेलायतमा एक व्यक्तिको पिठ्युँमा उम्रिएको एउटा गाँठोलाई बेवास्ता गर्दा यसको निकै डरलाग्दो नतिजा आएको छ । उनको पिठ्युँमा ३ वर्षअघि यो गाँठो उम्रिएको थियो । उनले बेवास्ता गरेपछि विगत ३ वर्षको अवधिमा यो गाँठो बढेर जनावरको सिङजस्तै बन्यो । ५० वर्षका यी व्यक्तिलाई जब यो सिङका कारण ठूलो समस्या भयो त्यसपछि उनी अस्पताल पुगे । अस्पतालमा उनको यो सिङ देखेर डाक्टर पनि चकित परे ।

खासमा उनले जुन चीजलाई जनावरको जस्तै सिङ उम्रिएको ठानेका थिए यो क्यान्सरका कारण उम्रिएको थियो । यो सिङको लम्बाइ ५.५ इन्च र मोटाइ २.३ इन्च थियो । बेलायतको चेस्टर अस्पतालका डाक्टर अगाटा मार्टा प्लोनज्याकले यो क्यान्सरलाई निकै दुर्लभ बताए । जाँचमा थाहा भएअनुसार यो सिङ त्यही प्रोटिनबाट बनेको थियो जुन प्रोटिनबाट कपाल, नङ र छाला बन्छ । बेलायती मिडिया द सनका अनुसार डाक्टरहरुले यसलाई छालाको बाहिरी कोषिकाको क्यान्सर भनेका छन् ।

डाक्टरहरुका अनुसार अहिले छालाको क्यान्सरका विषयमा फैलाइएको जागरुकता र स्वास्थ्य हेरचाहका उपायहरुका बावजुद यस किसिमका रोगहरु अझै पनि उत्पन्न हुने देखिएको छ । डाक्टरलाई यो कुरामा आश्चर्य पनि भयो कि पीडित व्यक्तिको क्यान्सर उनको शरीरको अन्य हिस्सामा फैलिएको थिएन । शायद यही कारण उनले यसको उपचार पनि गराएनन् । डाक्टरले अपरेशन गरेर उनको सिङ हटाइदिएका छन् र अहिले उनले आराम गरिरहेको बताइएको छ ।