कालापानीमा भारतले फेरी देखायो यस्तो दादागिरी, घरघरबाट नेपाली उठ्नुपर्ने विज्ञको सुझाव (भिडियो सहित हेर्नुहोस्)

देशका विभिन्न स्थानमा गरी ८१ स्थानमा रहेको सीमा समस्या समाधानमा ध्यान दिनुपर्ने औँल्याउनुभयो । नागरिक समाजका विज्ञ ऋषिराज लम्सालीले घरघरमा आन्दोलन चर्काउनु आवश्यक रहेको औँल्याउनुभयो ।

उहाँले पहिले नक्सा फे¥यो, त्यसपछि खोलाको नामै फे¥यो । अब त्यहाँको जनताको बानी फेर्न लागेका छन् सतर्क हुनुपर्छ भन्नुभयो । नापी विभागका पूर्वमहानिर्देशक पुण्यप्रसाद ओलीले आफूहरूले प्रमाणसहित सरकारलाई नयाँ नक्सासमेत सिफारिस गरेको बत(ाउनुभयो ।

उहाँले त्यो बेला नदी सीमा भए नदी समातेर बस्नुपथ्र्यो, पिलर भए पिलर समातेर बस्नुपथ्र्यो । पछिल्लो समय दुवै तर्फको आपसी समझदारी भएका ठाउँमा समेत भारतले आवादी निर्माण गरी पटक पटक सिमाना मिचेको कुरा बताउनुभयो ।
(भिडियो सहित हेर्नुहोस्)

प्रकाशित मिति January 25, 2020

प्रतिकृया दिनुहोस