अष्ट्रेलियामा फेरि अर्को संटक: पहिले आगो, अहिले माकुरा, १५ मिनेटमा जान्छ मानिसको ज्या’न !

काठमाडौं ,अष्ट्रेलियामा एक पछि अर्को सं’कट देखा परेको छ। पहिले आगोका कारण निकै ठूलो संकट देखिएको अष्ट्रेलियामा फेरि अर्को संटक आइपरेको समाचार सार्वजनिक भएको छ। अष्ट्रेलियाका शहरमा यस्तो माकुरा देखिएको छ, जसले १५ मिनेटमै मानिसको ज्यान लिने गरेको अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन्। फनेल वेब स्पाइडर नामको उक्त माकुराले टोक्दा १५ मिनेटमा मानिसको मृ’त्यु हुने समाचारमा उल्लेख गरिएको छ। भएको के हो भने अष्ट्रेलियाको जंगलमा लागेको आगोका समयमा उक्त माकुरा जमिनभित्र छिरेका थिए। तर अहिले परेको भारी वर्षापछि आएको बाढीका कारण उक्त माकुरा शहरतिर भाग्न बाध्य भएको बताइएको छ।

अष्ट्रेलियाका शहरमा यतिबेला फनेल वेब स्पा’इडरको जा’लो फैलिरहेको छ। अहिले त्यहाँ यस माकुराका ४० प्रजाति रहेको बताइएको छ। यो संसारकै सबैभन्दा ख’तरनाक र वि’षालु माकुरा हो। यदी यसले टोकेमा १५ मिनेटमै मानिसको ज्या’न जाने बताइएको छ। सिडनी, न्यू साउथ वेल्समा यस माकुराको प्र’कोप बढी बढेको समाचारमा उल्लेख छ। अहिले यी वि’षालु माकुराबाट ए’न्टी भे’नम औ’षधि बनाइदै आइएको छ। यसले टो’क्दा मानिको मुखबाट फिज आउने र भ’यानक पी’डा हुने बताइएको छ। मांसपेशी खुम्चिने तथा वान्ता हुने र ब्ल’ड प्रेशर बढेर १५ मिनेटमै मानिसको मृ’त्यु हुने समाचारमा जनाइएको छ।

प्रकाशित मिति January 27, 2020

प्रतिकृया दिनुहोस