संसारकै सबैभन्दा महंगो गौमाता,मुल्य थाहा पाउँदा उड्छ तपाईको होस,कारण यस्तो छ(जय गौमाता)

एजेन्सी। उत्तर अमेरिकामा पाइने ईस्टसाइड लेभिसडेल गोल्ड मिस्सी नामक गाई संसारकै सबभन्दा महंगो गाई हो।होल्स्टीन प्रजातिको यो गाईले एउटा निश्चित समयावधिमा करीब नौ हजार सात सय लिटर दूध दिन्छ।यही प्रजातिको गाईका कारण अमेरिका र क्यानाडामा दुग्ध क्रान्ति आएको थियो। गाईको लिलाम गरिँदा धेरै व्यापारीहरूले ठूलो बोली लगाए।गाईलाई एक व्यापारीले करीब ३६ करोड रुपैयाँमा किनेका थिए।

एजेन्सी। उत्तर अमेरिकामा पाइने ईस्टसाइड लेभिसडेल गोल्ड मिस्सी नामक गाई संसारकै सबभन्दा महंगो गाई हो।होल्स्टीन प्रजातिको यो गाईले एउटा निश्चित समयावधिमा करीब नौ हजार सात सय लिटर दूध दिन्छ।यही प्रजातिको गाईका कारण अमेरिका र क्यानाडामा दुग्ध क्रान्ति आएको थियो। गाईको लिलाम गरिँदा धेरै व्यापारीहरूले ठूलो बोली लगाए।गाईलाई एक व्यापारीले करीब ३६ करोड रुपैयाँमा किनेका थिए।

प्रकाशित मिति February 17, 2020

प्रतिकृया दिनुहोस