भारतले लिपुलेक र कालापानी लगिसक्यो ,गफ मात्र हान्ने जनताको लागि केही नगर्ने भन्दै पुर्बराजा ले ओलिलाइ दिए यस्तो चेतावनी

काठमाडौं । पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले सपना बाढ्ने काम मात्र भएको भन्दै प्रधानमन्त्री ओलीलाई ‘घोचपेच’ गरेका छन् । फागुन ७ को प्रजातन्त्र दिवशका अवसरमा मंगलबार विज्ञप्ति जारी गर्दै उनले सपना मात्र बाढ्ने काम भएको भनि प्रधानमन्त्रीलाई घोचपेच गरेका हुन् ।

भारत भ्रमणमा रहेका पूर्वराजा शाहले भविश्यको कोरा सपना मात्र बाँडेर नेपालका राजनीतिक दलका नेताहरुले समय खेर फालेको बताए । उनले प्रजातन्त्र कर्म उत्रन र व्यवहारमा देखिन सक्नुपर्ने, तर त्यस्तो हुन नसकेको बताएका छन् ।

विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘प्रजातन्त्र शब्दमा होइन, कर्ममा उत्रन सक्नुपर्दछ । रुपमा होइन, सारमा झल्कनुपर्दछ, हामी देश दर्शन र वैदेशिक भ्रमणमा जब जान्छौं, त्यहाँ प्राय सुन्ने बुझ्ने गर्दछौं– नेपालको प्रजातन्त्र जनजीवनको उत्थानमा, उमंगमा र उत्साहमा सार्थक हुन सकिरहेको छैन ।’

प्रकाशित मिति February 19, 2020

प्रतिकृया दिनुहोस