नेपाल फर्किएका १०१ जना महिला मध्ये कति जना रहेछन गर्भवती पूरा हेर्नुहोस

काठमाडौ ।अहिले बिश्वभर कोरोना भाईरस को माहामारी को कारण पुरै देश लकडाउन छ । कुनै देश बाट पनि अन्तरास्ट्रिय जाहाज पनि चलेका छैनन । यो समय मा खाडी देश तथा अन्य देश बाट आउने हरु पनि आउन पाएका छैनन । तर आज एक सय ४८ जना नेपाली बोकेर नेपाल एयरलाइन्सको आरए २२९२ नम्बरको न्यारोबोडी जहाज संयुक्त

अरब एमिरेट्स यूएईबाट पहिलो चार्टड बिमान उडेको छ । यूएईबाट फर्किएका सबै जना दूतावासको फारम भरेर प्राथमिकतामा परेका नागरिक हुन् । यूएईमा रहेको नेपाली दूतावासको अनुसार आज फर्किनेमध्ये एक सय १ जना महिला र ४७ जना पुरुष रहेका छन्। त्यस्तै एक सय १ जना महिलामध्ये ९४ जना भने गर्भवती रहेको दूतावासले जनाएको छ।

उडानमा १० जना बिभिन्न रोगका कारण बिरामी छन् भने १० जना रोजगारदाता भागेपछि अलपत्र नेपाली श्रमिक रहेका दूतावासले जनाएको छ । फर्किनेमध्ये ३ जना जेष्ठ नागरिकसमेत रहेका छन् । गर्भवतीमध्ये २७ जनाका श्रीमान् पनि साथमै नेपाल फर्किएका छन् भने बाँकी यूएईमै कार्यरत रहेको र भिजिट भिसामा श्रीमान् भेट्न यूएई पुगेकाहरु हुन् ।

प्रकाशित मिति June 20, 2020

प्रतिकृया दिनुहोस