सुनको भाउ १ लाख पुग्दै

काठमाडौ, १० असार । सुनको मुल्य निरन्तर उकालो लागीरहेको छ । कोरोना भाइरसको संक्रमण पछि दैनिक जसो सुनको मुल्य बृद्धि भइरहेको हो । सुनको भाउ अहिलेसम्मकै महंगो भएको छ । आज सुन तोलामा ५ सय रुपैयाँ बढेर ९१ हजार १ सय रुपैयाँ पुगेको हो । मंगलवार तोलाको १० हजार ६ सय रुपैयाँमा कारोबार भएको थियो । त्यस्तै चाँदीको भाउ तोलाको ९ सय ४५ पुगेको छ । मंगलबार चाँदी तोलाको ९ सय ४० रुपैयाँमा कारोबार भएको चादीको भने आज ५ रुपैयाँले बढेको हो

पुर्खाहरूले लडेर बनाएको र पुर्खाहरूले लडेर बचाएको नेपाललाई अहिले हामीले अडेर बचाउनुपर्छ।”सुगौली सन्धिदेखि नै कालापानी, लिपुलेक र लिम्पियाधुरा हाम्रो देश नेपालभित्रै पर्छ र नेपालकै हो ।यसमा कसैको हस्तक्षेप मान्य हुँदैन । तर, भारत सरकारले गरेको ज्यादती तत्काल फिर्ता लिनुपर्छ ।नत्र नेपाली जनता बाध्य भएर सीमा सुरक्षा गर्न तत्पर हुनेछन् ।यो कूटनीतिक पहलबाट भन्दा पनि अन्तर्राष्ट्रिय अदालत गएरै मुद्दा दायर गर्नुपर्छ ।

यसको अब कुनै विकल्प छैन । यो त अब अतीत नै भइसक्यो ।हामी हाम्रो भुमि कुनै पनि हालतमा छोड्ने छैनौ । हामी तेस्को लागि जुन सुकै कदम उपुक्त हुन्क्ष हामी तेही गर्न तयार छौ नेपाली सेनाका बिर गोर्खा पल्टनको एक सीपाही जो देसको लागि प्राणको आहुति दिन तयार छौ उनले भनेका छन् ।

प्रकाशित मिति June 24, 2020

प्रतिकृया दिनुहोस