आखिर कस्को हो मंगलग्रह देशको होकी निजि कम्पनीको त्यहाँ पुग्न किन प्रतिस्पर्धा हुन्छ

त्यहाँ मंगल ग्रह जान को लागी एक दौड छ। निजी कम्पनीहरूले धेरै देशहरूका सरकारी संगठनहरूसँगै अर्को वर्ष मिसन मार्स प्रक्षेपण गर्न तयार छन्। आखिर, मंगल ग्रह को हो? र त्यहाँ पुग्न किन प्रतिस्पर्धा हुन्छ?

स्पष्ट रूपमा, यो सही समय हो जब हामी म रकेट हाम्रो रकेट पठाउछौं। यो स्थिति अर्को वर्ष अर्थात् जुलाई २०२० मा हुनेवाला छ।

जुलाई १ मा, अमेरिकाको कार जस्तो मार्स रोभर प्रस्थान गर्नेछ। यस पछि रोसालिन्ड रसिया र युरोपको संयुक्त अभियान फ्रान्कलीनको यात्रा गर्ने छन। यो अंग्रेजी रसायनज्ञ (रसायनशास्त्री) को नाम पछि हो। यी दुबै फेब्रुअरी २०२१ मा मंगल ग्रहमा अवतरण गर्ने आशा छ। त्यहाँ तिनीहरूले केहि प्रयोगहरू गर्नेछन् र जीवनका संकेतहरू फेला पार्न प्रयास गर्नेछन्।

उही समयमा, चीन पनि आफ्नो मिशन शुरू गर्न लागिरहेको छ। मिसनले एक ओर्बिटर (अर्थात एक उपग्रह मंगल ग्रह परिक्रमण) र रोभर (मंगलवारको सतहमा अवतरण हुने गाडी) पठाउनेछ। हालसालै मंगल ग्रहमा or ओर्बिटरहरू रहेका छन्, जसमध्ये तीन अमेरिकाका हुन् अर्थात् नासा, दुई युरोपियन र एउटा भारतको मंगल ग्रह हो। म Mars्गलमा दुई अपरेशनल रोभरहरू दुवै नासाका हुन्। सौर्य उर्जा द्वारा संचालित चाइना रोभर करिब २ kg० किलोग्राम हो। चौथो मिशन संयुक्त अरब अमीरात हो, जुन जापानी रोकेट्स मार्स मार्स पठाइनेछ।

प्रकाशित मिति June 27, 2020

प्रतिकृया दिनुहोस